Hakkımızda

Firmamızın temelleri, 1927 yılında Ülkemizin İlk Gümrük Komisyoncularından 5 numaralı karne sahibi merhum Nihat BAŞARTAN tarafından atılmış ve kurulduğundan bu güne kadar Ülkemizde İstanbul Boğaziçi Köprüsü, Milli Savunma Bakanlığı ‘’Alçak İrtifa Radar İstasyonları’’, Enerji Bakanlığı bünyesinde yaptırılan onlarca Hidroelektrik Santralleri gibi birçok Kamu Kuruluşuna ait yatırım projelerinde, ayrıca Türkiye İş Bankası A.Ş. Bilgi İşlem Merkezinin kurulması ve Koç Şirketler Grubunun’a ait Anadol fabrikasının kuruluşuyla başlayıp merhum Sayın Vehbi Koç’un güvenleri ile yeşermeye başlayan ve Tofaş ile kök saldığı dış ticaret hayatında birçok özel sektör yatırımlarında görev almıştır.

Seksenli yıllarda başlayan serbest piyasa ekonomisiyle birlikte Ülkemizde artan Dış Ticaret hacmine cevap vermek adına tüzel kişilik olarak yapılanan firmamız Sayın Nevzat BAŞARTAN tarafından Başartan Gümrük Müşavirliği Ltd. Şti. adı altında bu günlere kadar ulaşmıştır.

Temel prensibi, kuruluşundan bu güne kadar sahip olduğu değerlerini kaybetmeden geleceğe taşımak olan şirketimizin, amaçların gerçekleştirilmesi için şirketimizin ortağı ve Genel Müdürü Sayın Ali KARA yönetiminde yoluna devam etmektedir.

Personel istihdamı konusunda gereken hassasiyeti gösteren firmamız, işlem gerçekleştirdiği tüm gümrük idarelerinde en az Gümrük Müşavir Yardımcıları statüsünde temsil edilmektedir. Ayrıca diğer tüm teknik elemanlarını Gümrük Müsteşarlığı’ nın düzenlemiş olduğu eğitim programında yetiştirerek sertifikalı hale getirmiş ve L-Line hatları ile halen bilgi işlem merkezi kurulmuş olan gümrük idarelerinde gümrük işlemlerini Ankara merkezden ikmal edebilir hale gelerek, müşterilerimize alışık olduğu hizmeti, alışıla gelmişlikten daha da hızlı vermeye başlamıştır.

Gümrük Müsteşarlığı Modernizasyon Proje Birim Başkanlığı’ nın gerçekleştirmiş olduğu EDI (Electronic Data Interchange – Elektronik Veri Değişimi) projesi hayata geçirilerek veri girişleri elektronik ortamda yapılmaya başlamıştır. Firmamızda bu proje kapsamında gerekli alt yapıyı oluşturarak sektördeki yerini almıştır.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte hayata geçirilen Elektronik ortamdaki ihracatçı Birlik işlemleri, Elektronik imzalı tescil işlemleri ve elektronik imza kullanılarak gerçekleştirilen tüm Kamu Kurum ve Kuruluşlarda işlem yapabilmesi için alt yapı oluşturulmuştur. Bu alt yapının düzenli çalışarak verilen hizmetleri aksamaması adına şirket bünyemizde Bilgi İşlem Sorumlusu istihdam edilmektedir. Gümrük Müşavirlik hizmetlerinin yanı sıra müşterilerimizi ihtiyaçlarına göre Yatırım Teşvik Belgesi, D.İ.İ.B. ve diğer Dış Ticaret işlemleri ile ithalatla ilişkili olarak tüm kamu Kurum ve Kuruluşlarından alınacak izin ve müsaade işlemleri de tarafımızca alınabilmektedir.

Otuz yılı aşkın bir süredir merkezini Ankara’da muhafaza eden firmamız, müşavirlik hizmetini daha geniş kapsamda sunabilmek için İstanbul şubesini açmış ve bununla birlikte İzmir, Mersin, Trabzon, İzmit, Gemlik, Doğu Beyazıt ve Hopa ve gibi bağlantıları ile hizmetini sürdürmeye devam etmektedir

Turkish TREnglish EN Russian RU Arabic AR