Tarihçe

Firmamızın temelleri, 1927 yılında Ülkemizin İlk Gümrük Komisyoncularından 5 numaralı karne sahibi merhum Nihat BAŞARTAN tarafından atılmış ve kurulduğundan bu güne kadar Ülkemizde İstanbul Boğaziçi Köprüsü, Milli Savunma Bakanlığı ‘’Alçak İrtifa Radar İstasyonları’’ , Enerji Bakanlığı bünyesinde yaptırılan Onlarca Hidroelektrik Santralleri gibi birçok, Kamu Kuruluşuna ait yatırım projelerinde, ayrıca T. İş Bankası A.Ş. Bilgi İşlem Merkezinin kurulması ve Koç Şirketler Grubunun’ a ait Anadolu fabrikası nın kuruluşuyla başlayıp merhum Sayın Vehbi Koç’ un güvenleri ile yeşermeye başlayan ve Tofaş ile kök saldığı dış ticaret hayatında birçok özel sektör yatırımlarında görev almıştır.

Seksenli yıllarda başlayan serbest piyasa ekonomisiyle birlikte Ülkemizde artan Dış Ticaret hacmine cevap vermek adına tüzel kişilik olarak yapılanan firmamız merhum Nevzat BAŞARTAN tarafından, Başartan Gümrük Müşavirliği Ltd. Şti. adı altında kurumsallaşarak bu günlere kadar ulaşmıştır.

Temel prensibi, kuruluşundan bu güne kadar sahip olduğu değerlerini kaybetmeden gelece taşımak olan şirketimizin, amaçların gerçekleştirilmesi için şirketimizin ortağı ve Genel Müdürü Sayın Ali KARA yönetiminde yoluna devam etmektedir.

Turkish TREnglish EN Russian RU Arabic AR